Votë për rritjen e pagave me 98%, 30 deputetë të opozitës nuk votuan as “pro”, as “kundër” (EMRAT)

Votë për rritjen e pagave me 98%, 30 deputetë të opozitës nuk votuan as “pro”, as “kundër” (EMRAT)

Sali Berisha Kuvend

Opozita ishte e përçarë në qëndrimin e saj për projektligjin e ardhur nga qeveria dhe Komisioni i Ekonomisë për rritjen e pagave të administratës dhe deputetëve e ministrave.

Grupi i deputetëve të PD-së zyrtare, ashtu siç deklaruan, votuan pro projektligjit që rrit me 98%, ndërsa 30 deputetë të tjerë, shumica pjesë e grupit që mbështesin ish kryeministrin Berisha nuk ishin të pranishëm në momentin e votimit.

Ish kryeministri Berisha e paralajmëroi më herët qëndrimin kundër, ndërkohë që gjatë votimit nuk mori pjesë.

Në listën e deputetëve që nuk morën pjesë në votim ishin edhe ish kreu i PD-së, Lulzim Basha, ish kryetari i komanduar, Enkelejd Alibeaj dhe disa aleatë të PD-së.

Deputetët e opozitës jo të pranishëm

 1. Sali Berisha
 2. Erisa Xhixho
 3. Agron Duka
 4. Oerd Bylykbashi
 5. Kastriot Piroli
 6. Petrit Vasili
 7. Tritan Shehu
 8. Asllan Dogjani
 9. Sorina Koti
 10. Edmond Spaho
 11. Lindita Metaliaj
 12. Agron Shehaj
 13. Ludovik Hasani
 14. Monika Kryemadhi
 15. Vangjel Dule
 16. Tomor Alizoti
 17. Ina Zhupa
 18. Nusret Avudalla
 19. Albana Vokshi
 20. Kasem Mahmutaj
 21. Isuf Çela
 22. Flamur Noka
 23. Flamur Hoxha
 24. Fatmir Mediu
 25. Luan Baçi
 26. Ilda Dhori
 27. Enkelejd Alibeaj
 28. Greta Bardeli
 29. Dashamir Shehi
 30. Edi Paloka


Këtë e pëlqejnë %d blogues: