Video/ Lufta e Katy Perry për të gjetur vendin e saj në kurorëzimin e mbretit Charles bëhet virale

Këngëtarja më vonë shkroi në Twitter, “Mos u shqetësoni djema, e  gjeta vendin tim”, me postimin e saj duke grumbulluar mbi 10 milion shikime.

Perry është ambasadore e British Asian Trust, një organizatë bamirëse e themeluar nga Mbreti kur ai ishte Princi i Uellsit dhe ajo gjithashtu performoi në Koncertin e Kurorëzimit të së dielës në Kështjellën Windsor.

Shërbimi u ndoq nga mbi 2,000 të ftuar me prezantues televiziv Anthony McPartlin dhe Declan Donnelly, Dame Emma Thompson, Lord Lloyd-Webber, Dame Judi Dench dhe Stephen Fry midis të famshëmve që morën pjesë në festime .

Muzikanti australian Nick Cave, kryeredaktori i British Vogue Edward Enninful, drejtori i përgjithshëm i BBC-së Tim Davie, aktorja Dame Joanna Lumley, prezantuesi televiziv Jay Blades dhe këngëtari Lionel Richie, gjithashtu në faturën për koncertin Coronation, ishin gjithashtu të ftuar. listë.