Tre aksidente në Qafë Thanë/ Zjarrëfikësja pastron rrugët, dyshohet të jetë hedhur vaj nga karrotrecët

Tre aksidente janë shënuar sot në aksin rrugor Pogradec-Prrenjas.

Më konkretisht, një aksident u regjistrua në dalje të qytetit të Prrenjasit dhe dy të tjerë në kthesat e Qafë Thanës.

Pas këtyre aksidenteve, zjarrëfikësja ka shkuar në vendngjarje dhe po bën pastriimin e rrugës.

Dyshohet se pronarë të karrotreceve kanë hedhur vaj në rrugë, çka bën që makinat të rrëshkasin dhe aksidentet të jenë më të shpeshtë dhe të shumë të numër.