Tragjedia në familjen shqiptare në Itali/ Burri vrau vajzën dhe e akuzonte për tradhti me italianin, flet gruaja: S’ka pasur akuza më parë. Dyshoj për bashkëpunëtor

Tragjedia në familjen shqiptare në Itali/ Burri vrau vajzën dhe e akuzonte për tradhti me italianin, flet gruaja: S’ka pasur akuza më parë. Dyshoj për bashkëpunëtor

Tefta

Tefta Malaj ka dhënë një intervistë për emisionin ‘Me zemër të hapur’ në News24’, të moderatores Evis Ahmeti, ku ka folur për ngjarjen e rëndë të ndodhur në Itali, pasi u godit me thikë nga bashkëshorti, i cili vrau vajzë 16-vjeçare dhe një shtetas italian.

Ajo gjithashtu është shprehur se nuk ka pasur më parë mes tyre akuza lidhur me tradhtinë bashkëshortore, ndërsa thotë se është hera e parë që i dëgjon nga Taulant Malaj.

Ndër të tjera gjatë kësaj interviste, Tefta Malaj, ka thënë se dyshon se bashkëshorti i saj ka pasur bashkëpunëtor që mund ta ketë ndihmuar, pasi ka dyshuar nga veprimet që ia ka bërë në momentin kur ka ndodhur vrasja.

Pjesë nga intervista

Tefta Malaj: Akuzat për tradhtinë bashkëshortore është hera e parë që i thotë.

Pyetje: Ju ka cituar për këtë tradhti dhe thotë se ju i keni kërkuar falje

Tefta Malaj: Falje të kërkoi ai për atë që ka bërë dhe jo unë.

Pyetje: Një javë më parë jeni zënë ?

Tefta Malaj: Po

Pyetje: A është larguar nga banesa

Tefta Malaj: Po

Pyetje: Përse u kthyet prapë?

Tefta Malaj: Duke menduar se do të ndryshonte

Pyetje: Ka pasur probleme të shëndetit mendor është kuruar ?

Tefta Malaj: I kam thënë të kurohej

Pyetje: E njihnit italianin?

Tefta Malaj: Ai ka shtëpinë atje. E njihnim i gjithë të tjerët.

Pyetje: Nuk është e vërtetë që punonte te biznesi i tij?

Tefta Malaj: Jo punonte në furrë. Ne jemi në kat të parë.

Pyetje: E dëgjuat të fliste me dikë në telefon?

Tefta Malaj: Mund të ketë pasur bashkëpunëtor, sepse na qëllonte dhe i fliste dikujt dhe kam frikë se djali im është i rrezikuar . E shikoja, kam se kishte një bashkëpunëtor tjetër…

Pyetje: Të ka dhunuar herë tjetër?

Tefta Malaj: Ka qenë momenti që ka marrë thikën, kam qenë me djalin e vogël në krah.

Pyetje: E keni denoncuar?

Tefta Malaj: Jo, se kam bërë për fëmijët

Pyetje: Ka pasur akuza për tradhti më përpara?

Tefta Malaj: Jo, asnjëherë. Asnjëherë nuk ishte shprehur për tradhti

Pyetje: Familjarët e dinit që kishit probleme?

Tefta Malaj: Jo

Pyetje: Atë natë keni telefonuar familjarët, mamin?

Tefta Malaj: Po

Lajme.online


Këtë e pëlqejnë %d blogues: