Qytetarja e revoltuar: Berisha burrë plak, t’i lërë vend të rinjve

Ditën e djeshme, kryetari i Foltores, Sali Berisha mbylli fushatën për zgjedhjet vendore në qytetin e Durrësit.

Fjalimi i tij ka revoltuar një qytetare, e cila ka telefonuar në “Mirëmëngjes me Bashkim Hoxhën”, duke i konsideruar të gjitha shpifje. Sipas qytetares, ai i shkatërroi të gjitha dhe duhet t’i lërë vend të rinjve.

“E pamë atë mitingun që bëri Sali Berisha, të gjithëve i thoshte kriminelë, por ka më kriminel se ai që vrau, preu, shkatërroi, shpifi të gjitha të zezat deri sa ofendoi dhe gratë.

S’ka turp një burrë plak, shko dhe dreq rri në shtëpi. Hapi rrugën të rinjve o maskara, i shkatërrove, t’u fillu te armët, i shkatërrove të gjitha. I shkatërroi të gjitha, ça thotë për Durrësin ai? Durrësi ishte perlë, mbante të gjithë Shqipërinë një herë e një kohe. Burrë plak”, u shpreh ajo.