“Qëndresa Qytetare” ankimon në KAS: Safet Gjici dhe Dallëndyshe Bici shkelin ligjin, takim elektoral në shkollën 9-vjeçare në Kukës. T’iu vihet gjobë

“Qëndresa Qytetare” ankimon në KAS: Safet Gjici dhe Dallëndyshe Bici shkelin ligjin, takim elektoral në shkollën 9-vjeçare në Kukës. T’iu vihet gjobë

Bici Dhe Gjici

Një tjetër denoncim vjen pak ditë para zgjedhjeve lokale të 4 majit për kryebashkiakun e Kukësit Safet Gjici dhe kreun e Kadastrës Dallëndyshe Bici.

Qendra “Qëndresa Qytetare” ka ankimuar në KAS, vendimin e KQZ-së për shkeljen administrative gjatë fushatës elektorale që Bici dhe Gjici kanë kryer duke zhvilluar një aktivitet elektoral në një shkollë.

Më konkretisht, në shkollën 9-vjeçare “Isuf Seferi” në fshatin Fshat, është zhvilluar një takim mes kandidatit të Partisë Socialiste për Bashkinë e Kukësit, Safet Gjici i shoqëruar nga Dallëndyshe Bici, drejtoresha e Përgjithshme e Agjencisë Shtetërore të Kadastrës.

Sipas ankimimit, Komisioneri nuk pati hetim dhe vendim, ndaj i kërkohet KAS të marrë masa dhe vendosë gjoba ndaj  PS dhe vetë Bicit.

Qendresa
Qendresa


Këtë e pëlqejnë %d blogues: