Protestuan para Kuvendit kundër rritjes së pagave për ministrat dhe deputetët, policia “mësyn” në selinë e “Lëvizjes Bashkë” të Arlind Qorit

Protestuan para Kuvendit kundër rritjes së pagave për ministrat dhe deputetët, policia “mësyn” në selinë e “Lëvizjes Bashkë” të Arlind Qorit

0223784d D8fc 49b5 A3b9 08ebedd92b0d

Në nisje të mbledhjes së Kuvendit këtë të enjte, Lëvizja Bashkë me në krye Arlind Qorin kanë mbajtur një protestë në hyrje të institucionit, ku shpreheshin kundër rritjes së rrogës për deputetët dhe ministrat.

Pas kësaj, policia ka shkuar në selinë e Lëvizjes Bashkë për t’i marrë në pyetje disa prej protestuesve.

Kjo protestë u shoqërua me pankartën “Mos u ngopshi”, si dhe hedhjen e disa kartëmonedhave në mënyrë simbolike.Këtë e pëlqejnë %d blogues: