Nga droga te vjedhja dhe dhuna në familje, 4 të arrestuar në Tiranë. Nëna denoncon zhdukjen e djalit

Nga droga te vjedhja dhe dhuna në familje, 4 të arrestuar në Tiranë. Nëna denoncon zhdukjen e djalit

Policia Tirane

Katër persona janë arrestuar në Tiranë, në 24 orët e fundit, për vepra të ndryshme penale. Burime zyrtare bënë me dije se pas hekurave përfundoi shtetasi me inicialet A. C., 38 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit në automjetin që ai drejtonte, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, sasi të vogla lëndësh të dyshuara narkotike kokainë dhe kanabis.

Po ashtu në pranga përfundoi dhe 35-vjeçari me inicialet L.T., banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, një sasi të vogël lënde të dyshuar narkotike kokainë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1 arrestuan shtetasin me inicialet M. X., 45 vjeç, banues në Tiranë, pasi është kapur duke vjedhur disa produkte në një market dhe gjatë shoqërimit ka kundërshtuar punonjësin e Policisë.

Ndërkohë, pas hekurave ra dhe 28-vjeçari me inicialet K. E., banues në Babrru, pasi ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij. “Në Komisariatin e Policisë Nr. 3 është paraqitur shtetasja F. I., 37 vjeçe, e cila ka bërë kallëzim se është larguar nga banesa, djali i saj, shtetasi E. B., 20 vjeç. Punohet për gjetjen e tij.”, thuhet në njoftimin e policisë.
Lajme.online


Këtë e pëlqejnë %d blogues: