Në kontejnerin me banane iu gjet kokainë, SPAK kërkon pushimin e hetimit për babain e Arbër Çekajt

Në kontejnerin me banane iu gjet kokainë, SPAK kërkon pushimin e hetimit për babain e Arbër Çekajt

Arber Dhe Selim Cekaj 1 770x404 1

SPAK kërkon pushimin e hetimit për Selim Çekajn, i akuzuar për trafikimin e 49 kg kokaine nga Ekuadori në Shqipëri. Lajmi bëhet i ditur për BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala.

Çekaj është babai i Arbër Çekajt, i dënuar për trafikimin e 613 kg kokaine. Nga hetimi i SPAK nuk është provuar dijenia e Selim Çekajt mbi drogën, qe u gjet në një kontenier bananesh të porositur nga një kompani nën administrimin e tij.

Ndërkohë SPAK vijon hetimin për identifikimin e trafikantëve të sasisë së kokainës. Pas arrestimit në prill 2021 Selim Çekaj qëndroi disa muaj në burg dhe më pas masa ndaj tij u lehtësua.

Lajme.online


Këtë e pëlqejnë %d blogues: