Kapet me armë zjarri, 10 kg kokainë dhe 20 mijë euro cash, arrestohet 37-vjeçari shqiptar në Itali

Kapet me armë zjarri, 10 kg kokainë dhe 20 mijë euro cash, arrestohet 37-vjeçari shqiptar në Itali

Whatsapp Image 2023 05 09 At 14.06.24

Një 37-vjeçar shqiptar me precedent të mëparshëm penal është arrestuar në Itali, pasi është kapur me 10 kg drogë, armë dhe 20 mijë euro cash.

Mediat italiane shkruajnë shqiptari ka qenë nën vëzhgim nga autoritete e vendit. Ai dyshohej se punonte si korrier të trafikut të drogës.

Gjatë kontrollit fizik policia gjeti dhe sekuestroi 10 kg kokainë, 1 armë zjarri dhe rreth 20000 euro cash.

Lajme.online


Këtë e pëlqejnë %d blogues: