Dyshohet për blerje votash në favor të kandidatit Agron Kapllanaj, shoqërohet nga policia një grua

Policia e Fierit ka shoqëruar një person në Fier pasi dyshohet për blerje votash në favor të kandidatit të Partisë Demokratike për Mallakastrën, Agron Kapllanaj.

Denoncimi për blerje votash është bërë në rrjetet sociale, ndërkohë policia ka shoqëruar një grua me inicialet D.D.

Pas shoqërimit në komisariat dhe sekuestrimit të celularit, nuk ka pasur asgjë të dyshimtë.

Nga Policia e Fierit nuk ka ende një njoftim zyrtar.