Të ulur në karrocat e personave me aftësi të kufizuar, Osmani dhe Kurti takojnë përfaqësuesit e Handikos-it

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka pritur sot në takim kryetarin e Handikos-it, Afrim Maliqin, së bashku me anëtarë të tjerë, me rastin e 1 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Përdoruesve të Karrocës.

Osmani dhe kabineti i saj në shenjë solidarizimi janë ulur në karrocat e personave me aftësi të kufizuar.

Të njëjtën gjë ka bërë dhe kryeministri Albin Kurti me kabinetin e tij.

Përfaqësues të HENDIKOS-it do të takohen sot edhe me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca dhe drejtorë komunalë të Prishtinës.

Dita Ndërkombëtare e Përdoruesve të Karrocës kujtohet çdo vit në mbarë botën, për të shprehur ndikimin pozitiv që karroca ka në jetën e përditshme të personave që janë përdorues të tyre.