Reshje shiu dhe temperatura të ulëta, parashikimi i motit për sot

Moti do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu me intesitet mesatar në veriperëndim, më pak reshje Juglindja. Era do të jetë me drejtim Jug- me shpejtësi 15-25 m/sek në bregdet.

 Valëzimi do të jetë i forcës 6-7  me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore       5/10°C

Zona e ulët         8/18°C

Zona bregdetare 10/18°C