Kim Kardashian në stadium? Ja për kë skuadër bëri tifo ylli

Ylli televiziv Kim Kardashian u pa e pranishme në ndeshjen e Arsenalit në Europa League kundër klubit portugez Sporting CP në stadiumin Emirates.

Kardashian u fotografua duke parë ndeshjen me djalin e saj, Saint, pasi kishte postuar në “story” në Instagram disa orë përpara një foto me produkte të personalizuara të Arsenalit me mbishkrimin: “Dërgo ndihmë”.

Arsenali, i cili nuk kishte humbur që nga 15 shkurti, pësoi një disfatë në një mënyrë zemërthyese – duke pranuar një gol nga gjysma e rrugës përpara se të humbiste në penallti.

Në Twitter njerëzit thanë se e kishte goditur i shumëpërfoluri ‘mallkimi i Kardashian’, teori kjo e përhapur në internet që lidh njerëzit me të cilët anëtarët e familjes janë të përfshirë dhe një rënie në pasurinë e tyre.

“Mallkimi i Kardashian godet sërish”, shkroi në Twitter një llogari e tifozëve të Arsenalit.

42-vjeçarja Kardashian postoi foto nga gjatë gjithë ndeshjes duke treguar Saint, djalin e saj, duke gjatë emocioneve të ofruara nga ndeshja e Europa League.

Arsenal's Oleksandr Zinchenko (left), Gabriel Martinelli (centre) and Thomas Partey look dejected after losing against Sporting CP.

Ai u pa duke festuar kur Arsenali kaloi në epërsi në pjesën e parë përmes Granit Xhakës për t’u pasuar me një foto të tij që dukej i dëshpëruar më vonë.

Sporting barazoi me një golin spektakolar të Pedro Gonçalves nga pjesa e dytë e gjysmës së rrugës përpara se skuadra portugeze të fitonte një penallti pasi barazimi i 16-tës së fundit përfundoi 1-1 të enjten dhe 3-3 në total.

Nuk është hera e parë që kemi parë të famshëm të listës A të ndjekin ndeshje në MB këtë sezon, me aktorët Michael B Jordan dhe Ryan Reynolds të parë respektivisht në ndeshjet e Bournemouth dhe Wrexham.