Vrasja e 4 protestuesve në 21 janar/ “I druheni një arrestimi nga SPAK?”, Berisha: Unë jam pa imunitet, por…

Vrasja e 4 protestuesve në 21 janar/ “I druheni një arrestimi nga SPAK?”, Berisha: Unë jam pa imunitet, por…

F4adb66a 7f13 45f6 B1b3 2a27e3aa09ef

Kreu i PD, Sali Berisha, është pyetur sot nga gazetarët lidhur me kallëzimin e bërë nga Ulsi Manja në SPAK për vrasjen e katër protestuesve të “21 janarit”.

Berisha tha se nuk dëshiron që të merret me “budallaqet” e Manjës, ndërsa tha se nuk i druhet një arrestimi nga SPAK, pasi tha se ai është pa imunitet.

“A ka mundësi të qëndrojmë tek çështja kryesore dhe mos merremi me budallaqet e Ulsiu, bodigard i Ramës. A ja vlen të merremi me të? Njeriu përgjegjës për ngjarjen është Rama. Nuk kam unë asnjë lloj… unë jam njeri pa imunitet siç e dini…. Pyetjet duhet të ishin për këtë çështje, si mundet media të heshtin para këtij superskandali?!”, tha Berisha, duke iu referuar arrestimit të zyrtarit të FBI, i njohur si mik i Ramës.


Këtë e pëlqejnë %d blogues: