VIDEO/ Pasi Berisha la zonë të lirë 3 bashki në jug për aleatin e tij, PD dhe PBDNJ firmosin marrëveshjen e koalicionit

VIDEO/ Pasi Berisha la zonë të lirë 3 bashki në jug për aleatin e tij, PD dhe PBDNJ firmosin marrëveshjen e koalicionit

Berisha Dule Ok 1

Teksa Partia Demokratike la si zonë të lirë 3 bashki të jugut të vendit për aleatin e saj, PBDNJ-në, firmoset marrëveshja e koalicionit mes këtyre dy partive.

Ishte kryetari i PD-së, Sali Berisha dhe kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ata që firmosën marrëveshjen dhe me pas mes tyre pati nje shtrengim duarsh.

Kujtojmë se Dule më 21 janar zgjedhoi 3 kandidatët për kryetarë bashkie që do garojnë në 14 maj, në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm i Omonias. Kështu për Bashkinë e Himarës është zgjedhur të garojë Fredi Beleri, në bashkinë e Finiqit Leonidha Hristu si dhe në Dropull Anastas Maneka.

Lajme.online


Këtë e pëlqejnë %d blogues: