U kap me rreth 60 mijë euro bizhuteri të vjedhura në makinë, arrestohet në Belgjike ‘skifteri’ shqiptar

U kap me rreth 60 mijë euro bizhuteri të vjedhura në makinë, arrestohet në Belgjike ‘skifteri’ shqiptar

Asdfafagsdgfd

Një shtetas shqiptar është arrestuar në Belgjikë pasi është kapur me bizhuteri me vlerë rreth 60 mijë euro në makinë, të cilat dyshohen se i kishte vjedhur.

Mësohet se ai është arrestuar nga brigade e doganës Modane, pasi gjatë kontrollit në mjet është konstatuar se kishte mbështjellë me copa pëlhure 3 grumbuj me bizhuteri, të cilat ëprfshinin 154 gjerdanë, 85 unaza, 12 gurë të çmuar dhe 1 orë Rolex me vlerë rreth 10 mijë euro, të cilat shkojnë në vlerën 57 mijë e 280 euro.

Sipas mediave të huaja shqiptari ka deklaruar se bizhuteritë ja kanë dhënë në Belgjikë për t’I dërguar në Shqipëri, por gjykata e Albertville nuk është bindur duke dënuar me 18 muaj burgim dhe gjobë të barasvlershme me bizhuteritë e vjedhura.

Lajme.online


Këtë e pëlqejnë %d blogues: