Tiranë/ Pa leje drejtimi dhe me shpejtësi të lartë, arrestohet 18-vjeçari

Një 18-vjeçar është vënë në pranga, pas u kap duke drejtuar makinën pa leje drejtimi dhe 216 km/h.

Gjatë kontrolleve policore në aksin rrugor Tiranë-Elbasan i riu me iniciale A. H. u konstatua me shkeljen e rregullave rrugore.

Njoftimi policisë: 

Policia Rrugore e Tiranës

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë, nisur nga analiza e kryer për rrugët më me risk, si dhe për drejtuesit e mjeteve që shfrytëzojnë disa akse rrugore për të qarkulluar me shpejtësi të lartë apo për të bërë gara shpejtësie, kanë vijuar monitorimin e qarkullimit rrugor me anë të radarëve automatikë.

Gjatë kontrolleve të ushtruara, në aksin rrugor Tiranë-Elbasan, shërbimet e Policisë Rrugore kanë konstatuar dhe arrestuar në flagrancë shtetasin A. H., 18 vjeç, pasi drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h.

Policia Rrugore e Tiranës apelon për të gjithë përdoruesit e rrugës që të zbatojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit rrugor.