Shpërndanin lëndë narkotike, arrestohen dy persona në Vlorë, policia jep detajet

Shpërndanin lëndë narkotike, arrestohen dy persona në Vlorë, policia jep detajet

Poliica Vlore

Dy persona në Vlorë kanë rënë në prangat e policisë pasi janë kapur me lëndë narkotike.

Bëhet fjalë për 31-vjeçarin M.L., dhe 41-vjeçar me inicialet S.Z. Sakaq materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi:

Vlorë/Finalizohet operacioni policor i koduar “Fokus”, për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së lëndëve narkotike.

Shpërndante doza të lëndës narkotike kanabis, arrestohet në flagrancë 33-vjeçari.

Në pranga dhe 1 shtetas tjetër, pasi iu gjet një sasi lënde narkotike kanabis.

Sekuestrohen dhjetëra doza kanabisi, një peshore elektronike dhe një shumë parash.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve të DVP Vlorë, në vijim të operacioneve të njëpasnjëshme me fokus parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarive kriminale në fushën e narkotikëve, mbështetur dhe informacionet e siguruara nga inteligjenca informative, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Fokus”, si rezultat i të cilit u arrestuan në flagrancë shtetasit:

-M. L., 33 vjeç, banues në Vlorë, pasi gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit në banesë, iu gjetën dhe iu sekuestruan dhjetëra doza me lëndë të dyshuar narkotike kanabis, 1 peshore elektronike dhe një shumë parash e dyshuar e përfituar nga kjo veprimtari kriminale;

-S. Z., 41 vjeç, banues në Vlorë, pasi gjatë kontrollit fizik iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi lënde e dyshuar narkotike kanabis.


Këtë e pëlqejnë %d blogues: