Reshjet e dëborës përfshijnë Korçën, rekomandohet përdorimi i gomave dimërore

Reshjet e dëborës përfshijnë Korçën, rekomandohet përdorimi i gomave dimërore

Bore

Reshjet e borës kanë përfshirë qytetin e Korçës gjatë natës. Në rrugën e Dardhës trashësia e dëborës ka arritur nga 5 deri në 15 cm.

Ndërsa në zona të tjera ka pasur edhe reshje shiu. Mësohet se në akset rrugore nacionale dhe turistike qarkullimi i mjeteve është bërë pa probleme, ndërsa rekomandohet përdorimi i gomave dimërore.

Sakaq puna vijon për pastrimin e akseve ku edhe është bërë kriposja.

Lajme.online


Këtë e pëlqejnë %d blogues: