“Nuk mund t’ia lejoja vetes që…”/ Dorëhiqet ministrja e qeverisë Rama, ja letra drejtuar kryeministrit (EMRI)

“Nuk mund t’ia lejoja vetes që…”/ Dorëhiqet ministrja e qeverisë Rama, ja letra drejtuar kryeministrit (EMRI)

Fff08d95 4001 4e55 B2dd Fd9d295e92d7

Ministrja për Mbrojtjen e Sipërmarrjes Edona Bilali ka dhënë dorëheqjen nga pozicioni i saj duke i drejtuar një letër kryeministrit të vendit dhe njëkohësisht kreut të Partisë Socialiste, Edi Rama.

Me anë të letrës së bërë publike Bilali shkruan se arsyet për largimin nga roli i saj janë tërësisht personale, ndërsa ka shtuar se “si një qytetare e përgjegjshme” nuk mund t’ia lejonte vetes që ta merrte këtë vendim në një moment tjetër.

Whatsapp Image 2023 01 19 At 17.24.49
Whatsapp Image 2023 01 19 At 17.24.49Këtë e pëlqejnë %d blogues: