Moti i keq në vend/ Reshjet e dëborës shkojnë në 60 cm në aksin Tamarë-Vermosh, ARRSH vijon punën për pastrimin e rrugëve

Moti i keq në vend/ Reshjet e dëborës shkojnë në 60 cm në aksin Tamarë-Vermosh, ARRSH vijon punën për pastrimin e rrugëve

Vermosh

Moti i keq që ka përfshirë vendin tonë ka shkaktuar problematika në disa akse.

Aksi Tamarë-Vermosh është në prej tyre ku reshjet e dëborës kanë shkuar deri në trashësinë 60 cm.

Autoriteti Rrugor i Shqipërisë ka filluar punën duke pastruar qarkullimin në këtë aks, ku i kanë bërë thirrje drejtuesve të automjeteve që të tregojnë kujdes për të evituar ndonjë aksident të mundshëm.

Njoftimi in ARRSH:

📍Tamarë-Vermosh 🌨

Reshjet e dëborës kanë qenë me intensitet 🗻 duke shkuar deri në trashësinë 60 cm borë ❄️

🦺Puna ka vazhduar pa u ndalur 24\24 me mjete dhe punëtorë ✔️

🛣Rruga është e hapur dhe qarkullimi kryhet pa probleme🚗

⚠️Për drejtuesit e mjeteve që kalojnë në këtë aks rekomandohet përdorimi i gomave dimërore dhe pajisja me zinxhirë.

Lajme.online


Këtë e pëlqejnë %d blogues: