Koalicioni PD-PBDNJ, Meta përshëndet marrëveshjen: Hap për bashkimin e opozitës për fitoren më 14 maj

Koalicioni PD-PBDNJ, Meta përshëndet marrëveshjen: Hap për bashkimin e opozitës për fitoren më 14 maj

326962746 578133523802445 6338531802012124793 N

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përshëndetur marrëveshjen e koalicionit të lidhur sot mes PD-së dhe PBDNJ-së.

Në një reagim në ‘Facebook’ Meta theksoi se ky është një hap i rëndësishëm i bashkëpunimit opozitar.

MESAZHI I METËS
Përshëndesim marrëveshjen e sapo nënshkruar midis Partisë Demokratike dhe PBDNJ, si një hap i rëndësishëm i bashkëpunimit dhe bashkimit të opozitës për Fitoren e Ndryshimit në 14 Maj, për t’i dhënë fund monizmit në pushtetin vendor dhe rivendosur Llogaridhënien dhe kontrollin e qytetarëve! ✌️🇦🇱


Këtë e pëlqejnë %d blogues: