Vranësira dhe reshje të pakta shiu, parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti do të jetë më vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje të pakta shiu në veriperëndim.

Në jugperëndim të vendit, zona lindore do të jetë me kthjellime dhe vranësira.

Temperaturat minimale parashikohen nga 6-12 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të jenë me rënie nga 13-16 gradë në veri, 20-22 gradë C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të fryjë me drejtim Jug-perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.