Tre pacientë të shtruar në spital/ Pesë persona të infektuar dhe asnjë humbje jete nga Covid

Pesë persona kanë rezultuar pozitivë me Covid19 gjatë 24 orëve, nga 92 testime që janë kryer gjithsej.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë personat e infektuar janë në këto qytete: 3 në Tiranë, 2 në Mallakastër.

Gjithsej janë 173 qytetarë aktivë në të gjithë vendin, ndërsa në spital po marrin trajtim tre pacientë.

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete dhe janë shëruar 15 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,267 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 14 Nëntor 2022)

Raste të reja ditore 5
Të shëruar në 24 orë 15
Të shtruar në spitale 3
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 92

Testime totale 2,003,013
Raste pozitive 332,034
Raste të shëruara 328,267
Raste Aktive 173
Humbje jete 3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 125
Vlorë 16
Fier 10
Gjirokastër 9
Durrës 4

Elbasan 3
Berat 3
Shkodër 1
Lezhë 1
Dibër 1