“Sot plotësova formularin dhe…”, Ori Nebiaj pranon zyrtarisht mandatin e deputetes: Është detyrim për mua!

“Sot plotësova formularin dhe…”, Ori Nebiaj pranon zyrtarisht mandatin e deputetes: Është detyrim për mua!

Ori Nebiaj

Ori Nebiaj ka konfirmuar për “BalkanWeb” se ditën e sotme ka plotësuar formularin, ndërsa nesër pritet ta dorëzojë nesër në KQZ.

Nebiaj do të marrë vendin e ish-deputetes demokrate, Grida Duma, e cila la mandatin pasi vendosi të futej në Media, ndërsa aktualisht është moderatorë në një emision në TV.

“Unë sot e plotësova formularin dhe nëse e dorëzoj në  KQZ. Mandati është detyrim për mua, edhe pse rrethanat politike s’më favorizojnë unë në parlament jam për të gjithë ata që besuan tek unë me votën e tyre”, tha Ori Nebiaj për ‘BalkanWeb’.

Lajme.online