Primaret në PD/ Zbardhen emrat, ja kush janë tre kandidatët për Bashkinë e Korçës

Tre janë emrat e kandidatëve që do të garojnë në Primare për Bashkinë e Korçës.

Ashtu siç kemi raportuar më herët, i pari që u deklarua për këtë garë, ishte doktori Gjergji Gjata për të vijuar më tej me avokaten Entela Dvorani.

Së fundmi formularin e ka dorëzuar edhe Ledina Aliolli dhe emrat e tjerë të propozuar nuk kanë pranuar.  

Aliolli, një emër i përsëritur i zakonshëm, kandidon gjithmonë për kryetare bashkie, por ka humbur..

Aliolli ka qenë kandidate për deputete në listat e Lulzim Bashës, në zgjedhjet e vitit 2021, e cila e ka përfunduar atë garë me humbje.