Presidenti Begaj reagon pas shpërthimit në Stamboll: Tragjedi, qëndrojmë pranë Turqisë dhe dënojmë çdo akt që synon cënimin e njerëzve të pafajshëm!

Presidenti Begaj reagon pas shpërthimit në Stamboll: Tragjedi, qëndrojmë pranë Turqisë dhe dënojmë çdo akt që synon cënimin e njerëzve të pafajshëm!

Begaj

Presidenti Bajram Begaj, ka reaguar pas shpërthimit që tronditi ditën e sotme Stambollin. Begaj thekson se lutjet shkojnë për familjet e viktimave dhe të të plagosurve, ndërsa dënon çdo akt që synon cënimin e njerëzve të pafajshëm!

Presidenti Begaj shprehet: “Lutjet tona janë për familjet e viktimave dhe të plagosurve nga shpërthimi vdekjeprurës në Stamboll, këtë pasdite. Të tronditur nga kjo tragjedi, ne qëndrojmë pranë Turqisë dhe dënojmë çdo akt që synon cënimin e njerëzve të pafajshëm!”

Lajme.online