Plagosi me thikë kryebashkiakun dhe shoferin e tij, reagon babai i autorit dhe tregon detajet

Abaz Xhelili, babai i Orges Xhelilit, autori i cili plagosi me thikë kryetarin e bashkisë së Divjakës Fredi Kokoneshin dhe shoferin e tij  u shpreh se nuk kishte informacion se djali kishte probleme të tilla.

“Problem, ça problemi e hoqi nga puna, po 1 vit. Ka qenë student i mirë, absolut. Nuk na kishte thënë gjë, ditën e hënë do ishte në punë në Tiranë si inxhinier elektronik. Shkonte në punë.

 Ka mbaruar të lartën për inxhinieri elektronike, absolut.

Nuk e marr vesh, por si arritën këto shqetësime djalit jam çuditur. Ne dy çuna kemi, i kemi pasur ekselentë”, tha  ai.