“Nuk më ndihmon…”/ Motra e partneres së Ronaldos në gjendje të vështirë ekonomike: Nuk kam për të ngrënë

Motra e të dashurës së Cristiano Ronaldo-s, Georgina Rodriguez, ka deklaruar se ajo është e thyer dhe ka jetuar pa asnjë ndihmë nga ajo.

Patricia Rodriguez thotë se ajo ka jetuar për tre vjet pa një shtëpi fikse, ndërsa duhet të shikojë sesi Georgina shfaq jetën e saj luksoze në internet, ndërsa ajo udhëton nëpër botë në krahun e ikonës së futbollit, duke qëndruar në shtëpitë e tij luksoze.

Ajo tha dje për emisionin televiziv spanjoll Socialite:

“Jam e shkatërruar dhe motra ime nuk më ndihmon. Ajo që më lëndon më shumë janë fëmijët e mi, jo unë. Në fund të fundit, unë mund të kaloj me një copë bukë, por fëmijët e mi, të cilët janë nipat dhe mbesat e saj. Nuk e prisja këtë nga motra ime. Ndonjëherë kam mjaft për të ngrënë, herë të tjera jo. Ndonjëherë kam mjaftueshëm për të paguar qiranë, herë të tjera jo”.

33-vjeçarja tha se marrëdhënia e saj me motrën e saj modele, e cila ka dy fëmijë me Ronaldon, ka qenë e turbullt, veçanërisht pas vdekjes së babait të tyre në vitin 2019.

Në një lutje të dëshpëruar, ajo tha:

“Georgina, kam nevojë për ndihmë, ti je motra ime. E di që nuk ke asnjë detyrim apo përgjegjësi, por meqë je përkrahëse dhe e mirë me të tjerët, të paktën bëhu e tillë me nipat dhe mbesat”.

Georgina nuk e përmendi Patricia-n në dokumentarin për jetën e saj, Yo Georgina (I Am Georgina), i publikuar në Netflix në janar.