Homazhe në varrezat e ushtarëve britanikë, ambasadorë, politikanë dhe krerët fetarë bashkë për të nderuar të rënët (FOTO+ VIDEO)

Homazhe në varrezat e ushtarëve britanikë, ambasadorë, politikanë dhe krerët fetarë bashkë për të nderuar të rënët (FOTO+ VIDEO)

Britaniket

Ditën e sotme është organizuar një ceremoni për të nderuar të rënët britanikë në luftë.

Të pranishëm në ceremoni kanë qenë autoritete të politikës, përfaqësues të përfaqësive diplomatike në vend dhe përfaqësues të besimeve fetare.

Në ceremoni kanë marrë pjesë Princi Leka Zogu, deputeti Belind Këlliçi, ish kreu i PD Lulzim Basha, ambasadori i Britanisë Alastair King Smith, ambasadorja e SHBA Yuri Kim, ambasadori gjerman në vendin tonë, kreu i grupit parlamentar Taulant Balla dhe deputeti i PS Pandeli Majko.

Në foto duket se si Këlliçi, i cili është edhe kandidat në Primaret e PD për të qenë kandidati zyrtar i PD për zgjedhjet lokale të 14 majit në bashkinë e Tiranës, takohet me zotin Majko.

Lajme.online