FOTOLAJM/ Me flamuj kuq e zi dhe qirinj në duar, ja si nisi përplasja mes protestuesve dhe policisë para Kryeministrisë

FOTOLAJM/ Me flamuj kuq e zi dhe qirinj në duar, ja si nisi përplasja mes protestuesve dhe policisë para Kryeministrisë

Whatsapp Image 2022 11 12 At 19.22.41

Momentet pikante vijnë nga protesta që u mbajt për gati 3 orë para Kryeministrisë, që ishte thirrur nga opozita e bashkuar.

LSA ka publikuar disa foto ku shihet se turma e protestuesve, ku disa prej tyre mbajnë në duar flamuj kuq e zi, por dhe ndezin qirinj, tentojnë që t’i afrohen godinës së Kryeministrisë.

Pamjet tregojnë se si nisi përplasja mes policisë dhe protestuesve, ku disa prej tyre hodhën bojë të kuqe në muret e godinës.

Lajme.online