Familja e kërkonte prej disa ditësh, gjendet i vetëvrarë në banesë 50-vjeçari në Kukës

Familja e kërkonte prej disa ditësh, gjendet i vetëvrarë në banesë 50-vjeçari në Kukës

Ambulance Policia Naten

Policia e Kukësit ka lajmëruar se një 50-vjeçar është gjetur i pa jetë në banesën e tij.

Ishin familjarët e të ndjerit ata që njoftuan efektivët se kishin humbur prej disa ditësh kontaktet me 50-vjeçarin.

Blutë njoftojnë se 50-vjeçari mendohet se ka vrarë veten duke prerë damarët me thikë, ndërsa dyshohet se ai ishte në gjendje depresive.

Njoftimi i policisë: 

Kukës/Informacion paraprak

Më datë 14.11.2022, rreth orës 17:00, në Komisariatin e Policisë Kukës, ka bërë kallëzim shtetasi Y. K., se kishte disa ditë që kishte humbur kontaktet me të afërmin e tij, shtetasin A. K.

Mënjëherë, shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses, së bashku me shtetasin Y. K., kanë shkuar në banesën e shtetasit A. K. Shërbimet e zjarrfikëses kanë hapur me forcë derën e cila ishte e mbyllur nga brenda dhe në banesë kanë gjetur të pajetë shtetasin A. K., 50 vjeç, i cili jetonte i vetëm.

Nga hetimet paraprake dyshohet se shtetasi A. K., në gjendje depresioni, është vetëvrarë, disa ditë më parë, duke prerë damarët me thikë.

Në vendin e ngjarjes grupi hetimor gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale thikën me të cilën dyshohet se ai është vetëvrarë.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, vijon hetimet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Lajme.online