Angli/ Protesta shqiptarëve “çmend” ish-udhëheqësin e Brexit Nigel Farage

Protesta e 3500 shqiptarëve paraditen e të shtunës duke veshur kuq&zi zonën e parlamentit anglez, ka “tërbuar” Nigel Farage.

I shquar për retorikën antishqiptare në emisionon e tij televiziv në GB Neës kjo protestë masive nuk i ka shpëtuar vëmendjes dhe komentit te tin.

Në  në postim në Tëitter ai thotë:

“Këtyre njerze nuk u bëhet aspak vonë për vendin tonë dhe sakrificat e të shkuarës. Cfarë është duke ndodhur sot në Londër është e turpshme”.

Këtë postim Farage e shoqëron me një video ku në monumentin e  Churchhill ish kryeministrit anglez të Luftës së ll Botërore në pjesën e poshtme është vendosur një flamur shqiptarë.