“41 sekrete”/ Ben Blushi publikon listën e personazheve që e kanë frymëzuar të shkruante librin

Pasi njoftoi për librin e tij të rij, të titulluar “41 sekretet”, Ben Blushi ka publikuar emrat e personazheve që e kanë ndihmuar për të realizuar veprën e tij.

Në një postim në Facebook, Blushi ka listuar personazhe duke nisur nga aktori Robert Ndrenika, shkrimtari Ismail Kadare, artisti Helidon Haliti si dhe shumë figura të tjera të cilët vijnë me nga një sekret.

JA 41 NJERËZIT QË MË KANË BESUAR 41 SEKRETET

ROBERT NDRENIKA, ME KAPELËN TIME

FOTOGRAFIA E ZELENSKY-T

EDMOND TUPJA: JAM ÇIFUT, MË FAL, HEBRE

IBRAHIMI, BERBERI IM TURK

KUAZIMODO, OSE FRANI I VERBËR

PETRIKA BLUSHI, XHAXHAI IM

MONIKA LUBONJA, NJË JETË ME TIGRAT

MEHDIU, BELGU MYSLIMAN

NIKITA, BALERINI UKRAINAS 175 KILE

GRATË E KRISHTIT

FLORENCI, TREGTI ME LIBRAT E MI

GJIROKASTRITI MUNTAZ DHRAMI

ANDI BUSHATI, UNË DHE TELEFONI I ENVER HOXHËS

FOTOGRAFIA E ALBANI DOMIT

NEDIN VLORA, NIPI I ISMAIL QEMALIT

ME GJYSHEN TIME, MYNEVER SHUTERIQI

FREDERIK NDOCI, DONALD TRUMP DHE ILUMINATI

EDVIN SCHËARTZ, KUSHËRIRI I FROJDIT
19.DRITARET E BOJKEN LAKOS
20.VIKTOR ZHUSTI, ALI PASHË TEPELENA DHE BILL GATES
21.ISMAIL KADARE, PASDITE

FARIDAH, BASKETBOLLISTJA AFGANE

ROBERT RADOJA, GJERMANI I FUNDIT DHE LABËRIA

JULIEN ROCHE, NJERIU QË BLEU STALININ

BABA SALIU, DERVISHI QË QESH

ROZETA, VAJZA E VANGJUSH MIOS

HELIDON HALITI, PIKTORI PA THONJ

NË STUDION E ZEF SHOSHIT, ME ZOGUN, ENVERIN DHE MAO CE DUNIN

NIKOLLË LESI, UNË DHE GAZETA “INDIPENDENT”

SONATA E SONADËS

AMERIKANI QË KËRKON TË VDESË NË SHKODËR

FOTOGRAFIA E MARENGLENIT

SEKRETI I AT NIKOLLA MARKUT

EDUARD DURALLIU, NIPI I FAIK KONICËS

MARIA, VAJZA E LASGUSH PORADECIT

DREN ABAZI DHE ERDOGANI

VJOLLANDI, GJYKATËSJA E DARDHËS

PRINCI I LIBOFSHËS DHE FOTOGRAFI I MELANIA TRUMP-IT

BISEDË PËR FOTOGRAFINË ME BURIM MYFTIUN

DAVIDI, VAJZA QË U BË DJALË

SI TË BËHESH MYSLIMAN NË KAVAJË

Më herët, Ben Blushi ka bërë të ditur se do e prezantojë veprën e tij gjatë panairit të librit në Tiranë.

“Jam i sigurt që askush nuk do më pyesë pse 41 sekrete dhe jo 44 apo 51, por meqë nuk po më pyesin po e them vetë. Më pëlqen numri 41 për shkak të ngjashmërisë anatomike që ka numri 4 me numrin 1. Janë si dy shkopa me sqep dhe qëndrojnë bashkë në mënyrë simetrike”, shkruan ndër të tjera Blushi.