Zjarr me përmasa të mëdha në ullishtet në fshatin Kaninë të Vlorës, rrezikohen banesat në afërsi të zonës

Një zjarr me përmasa të mëdha ka përfshirë mesditën e sotme kodrat me ullishte në fshatin Kaninë të Vlorës, ku janë shkrumbuar me qindra rrënjë ullinj.

Flakët masive rrezikojnë edhe banesat që ndodhen në afërsi të zonës, pasi edhe era i ndihmon në përhapjen e shpejtë të tyre.

Zjarrfikëset ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë se bashku me banorët e zonës për shuarjen e flakëve.