“Shteti i kapur nga mafia”, Meta thirrje qytetarëve: Vetëm me protesta rivendoset rendi kushtetues dhe ligjshmëria kundër keqqeverisjes

“Shteti i kapur nga mafia”, Meta thirrje qytetarëve: Vetëm me protesta rivendoset rendi kushtetues dhe ligjshmëria kundër keqqeverisjes

Meta Ilir

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka bërë thirrje për protesta, që sipas tij do të vendosnin rendin kushtetues në vend.

Përmes një reagimi në “Facebook”, Meta thekson se kjo gjë do të ndalte keqqeverisjen e kryeministrit Edi Rama.

MESAZHI I METËS
Në një shtet të kapur tërësisht nga mafia kush do t’i vendosë përpara përgjegjësisë shkelësit e ligjit, të sigurisë kombëtare dhe të transferimit të të dhënave të qytetarëve te patronazhistët për qëllime shantazhi dhe presioni?
Vetëm protestat qytetare do të rivendosin rendin kushtetues dhe ligjshmërinë për t’u ndarë me dekadën e hajdutërisë dhe keqqeverisjes të Edvin K. Ramës. ✌️🇦🇱

Lajme.online