Ngjarja që tronditi Shkodrën/ Me pistoletë ekzekutoi 19-vjeçarin brenda lokalit, policia zbulon si arriti në gjurmët e Bajram Çekorjas

Ngjarja që tronditi Shkodrën/ Me pistoletë ekzekutoi 19-vjeçarin brenda lokalit, policia zbulon si arriti në gjurmët e Bajram Çekorjas

728 412 557adb29409a2e68c916e1fe7ccad6aa

Policia e Shkodrës ka shpallur në kërkim 24-vjeçarin Bajram Çekorja si autor i dyshuar i vrasjes së 19 vjeçarit, Erjon Xhenje në ambientet e një lokali katër ditë më parë.

Uniformat blu sqarojnë se kanë gjetur edhe armën e zjarrit me të cilën është kryer ngjarja e rëndë që tronditi vendin, ndërsa BalkanWeb ka arritur të mësojë se autori 24-vjeçar është i biri i të ndjerit Ismet Çekorja, i cili mbeti viktimë e një atentati 17 ditë më parë.

Ndërkohë, siç u raportua edhe më herët dyshohet se persona të tjerë janë përfshirë në këtë ngjarje dhe policia vijon hetimin për kapjen e tyre.

Njoftimi i policisë:

Identifikohet dhe shpallet në kërkim një 24-vjeçar, i dyshuar si autori kryesor i ngjarjes së ndodhur në datën 18.09.2022, në bulevardin “Bujar Bishanaku”, ku mbeti i vrarë me armë zjarri një shtetas.

Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, falë veprimeve të shpejta hetimore për zbardhjen e ngjarjes të ndodhur më datë 18.09.2022, në bulevardin “Bujar Bishanaku”, ku mbeti i vrarë me armë zjarri një 19-vjeçar, është identifikuar dhe shpallur në kërkim shtetasi B. Ç., 24 vjeç, banues në Shkodër, i dyshuar si autori kryesor i kësaj ngjarjeje.

Nga veprimet hetimore dhe provat e grumbulluara dyshohet se shtetasi B. Ç., më datë 18.09.2022, rreth orës 20:10, në një lokal në bulevardin “Bujar Bishanaku” Shkodër, ka vrarë me armë zjarri shtetasin E. Xh., 19 vjeç, banues në lagjen “Guerile”, Shkodër.

Gjatë kontrollit të territorit nga shërbimet e shumta të Policisë, në rrugën “Saçej”, në lagjen “Guerile”, është gjetur një motomjet i djegur plotësisht, si dhe 1 armë zjarri pistoletë, që dyshohet se janë përdorur në këtë ngjarje.

Po punohet për kapjen e shtetasit B. Ç., identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë ngjarje.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale “Vrasja me paramendim” e kryer në bashkëpunim dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe e municionit”.