Mbyllja e kolegjit turk në Tiranë, reagon ashpër deputetja e PD-së

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi me anë të një postimi në ‘Facebook’, ka ironizuar vendimin e qeverisë për të mbyllur kolegjin turk në Tiranë “Mehmet Akif”.

Në një postim në rrjetet sociale, deputetja shkruan se ndërkohë që po hapen lojërat e fatit, mbyllen shkollat.

“Hapen lojërat e fatit dhe mbyllet shkolla më e mirë në Shqipëri”, thekson demokratja.

Vendimi i qeverisë është kritikuar në masë, teksa “Mehmet Akif” cilësohet si një ndër shkollat më të mira vend.